Kullanıcı Sözleşmesi

Üye olurken ve yazılım satın alırken kabul edilen sözleşmeler

Kullanıcı Sözleşmesi

Bu sözleşme, Noktalı Virgül adı altında satışa sunulmuş hizmetlerin ve araçların satışını kapsar. Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi, siz ve Noktalı Virgül arasında yapılmış, Lisans Sözleşmesinde tanımlanan, bilgisayar programı ve bu programın kullanım hakları konusunda hukuki bir sözleşmedir. Noktalı Virgül araçlarını her ne şekilde olursa olsun, bilgisayarınıza yüklediğiniz taktirde, bu sözleşme hükümlerinin sizi bağlayacağını kabul etmiş sayılırsınız.

 

Noktalı Virgül Yazılım Hizmetleri Lisans Sözleşmesi

Noktalı Virgül adı altında satışa sunulan tüm programlar, 556 sayılı Markaların Korunması hakkında kanun ve milletlerarası Patent Hakları anlaşmaları ile korunmuştur. Noktalı Virgül adı altında satışa sunulan tüm hizmetlerin ve araçların ücretsiz kullanım hakkı yoktur. Satılmak suretiyle 1 bilgisayar için belirlenen süreler arasında lisans hakkı (kullanma hakkı) verilir.

 

1. Kullanım Lisansı Hakkı:

Bu sözleşme size şu hakları sağlamaktadır: Noktalı Virgül adı altında satışa sunulan tüm araçların tek bir kopyasını bir bilgisayara yükleyebilir ve tarafınızca belirlenen süre aralığında kullanabilirsiniz. Noktalı Virgül adı altında satışa sunulan tüm programları ancak bilgi saklama amacı ile diğer bir bilgisayara kopyalayabilir veya kayıt cihazına kaydedebilirsiniz. Üzerinde Noktalı Virgül adı altında satışa sunulan tüm programların yüklenmiş olduğu her bir bilgisayar için, belirlediğiniz süre aralığında, ayrı bir lisans almanız ve tahsis etmeniz gerekmektedir. Noktalı Virgül adı altında satışa sunulan tüm programlar için alınan bir lisans, değişik bilgisayarlar arasında paylaşılamaz veya aynı zamanda kullanılamaz.

 

2. Diğer Hak ve Sınırlamalar:

Ters Mühendislik İşlemi, Parçalara Ayırma ve Demonte Etme Konusunda Sınırlamalar: Noktalı Virgül adı altında satışa sunulan tüm programları ters mühendislik işlemine tabi tutamazsınız, parçalara ayıramaz veya demonte edemezsiniz.
Parçalara Ayırma: Noktalı Virgül adı altında satışa sunulan tüm programlar, bu sitede tek bir ürün olarak lisanslanmıştır. Noktalı Virgül adı altında satışa sunulan tüm programlar satış sözleşmesinde aksi belirtilmedikçe birden çok bilgisayarda kullanılamaz.
Kira: Noktalı Virgül adı altında satışa sunulan tüm programları üçüncü kullanıcılara kiralayamazsınız. Kiralandığı tespit edilen lisans numarasının kullanımı kalıcı olarak iptal edilir.
Programın Lisansının Devredilmesi: Noktalı Virgül üzerinde satın aldığınız lisansınızı, destek talebinden başka bir kullanıcıya devir edebilirsiniz.
(Bilgi: Kullanım süresi 7 günden daha az kalan lisanslar ve indirimli alınan lisanslar devir yapılamaz. Devir yapıldığı tespit edilen lisansın kullanım hakkı kalıcı olarak durdurulur.)
Sona Erme: Bu sözleşmenin hükümlerine aykırı hareket etmeniz halinde, Noktalı Virgül diğer hiç bir hakka zarar vermemek şartıyla bu sözleşmeyi sona erdirebilir. Bu durumda, Noktalı Virgül adı altında satışa sunulan tüm programların tüm kopyalarını ve bütün diğer parçaları ile birlikte imha etmeniz gerekmektedir.

 

3. Güncellemeler (Update):

Noktalı Virgül adı altında satışa sunulan tüm araçlar yenilenmiş bir araç ile (İnternet aracılığı) güncelleştirilir. Noktalı Virgül adı altında satışa sunulan tüm araçları tek bir ürün paketi olarak kullanılabilir. Aksi satış ve bayilik sözleşmelerinde ayrıca belirtilmediği sürece birden fazla bilgisayarda kullanılamaz.

 

4. Telif Hakkı:

Noktalı Virgül adı altında satışa sunulan tüm hizmet ve araçlar hakkında bu sözleşme maddelerine aykırı davranılması durumunda kullanıcı, cezai ve hukuki sorumluluklara katlanacaktır. Ancak;
a) Noktalı Virgül adı altında satışa sunulan tüm araçların bir kopyasını yalnızca yedekleme veya arşivleme amacıyla kopyalayabilir, ya da
b) Noktalı Virgül adı altında satışa sunulan tüm araçları tek bir bilgisayara kopyalayıp, orijinalini yedekleme veya arşiv amacıyla tutabilirsiniz.

 

5. İade ve Değişim

Satın alınmış ve kullanıcının bilgisayarına indirilmiş ürünler için hiç bir lisans bedeli, hiç bir şartta (kaynak/alt yapısını kullandığı web sitelerinin sonlanması ve/veya engellenmesi dahil) kullanıcıya iade edilmemektedir ve bir başka yazılım lisansı ile değişimi yapılmamaktadır. Hazırlanan hiçbir özel yazılımın iadesi bulunmamaktadır.
Para iadesi yalnızca satın aldıktan sonra yazılım hiç indirilmezse yapılmaktadır (özel hazırlanan yazılımları kapsamaz).
Kullanıcının bilgisayarına indirilmiş yazılımlar elektronik ortamda anında gerçekleşen hizmetler kapsamında olduğundan dolayı Tüketici Hakem Heyetince cayma hakkı geçerli sayılmamaktadır.

 

6. Crack, Hack Girişimleri

Noktalı Virgül adı altında satışa sunulan tüm araçların cracklenmesi, websitesinin yönetim paneli veya veri tabanına yasal olmayan yollar ile girilmesi veya girilmeye çalışılması yasaktır. Bu tür girişimlerin tespiti halinde, Noktalı Virgül'ün hukuki ve cezai yollara başvurma hakkı saklıdır.

 

7.Destek ve Yardım

Noktalı Virgül adı altında satışa sunulan tüm hizmet ve araçlar ile ilgili herhangi bir soru ve sorununuzda, yardım ve destek hizmeti, yalnızca noktalivirgul.net websitesi üzerinden Destek Talebi bölümünden verilecektir. Telefon, mail veya 3. parti forum ve websiteler üzerinden yardım verilmeyecektir. Kullanıcı, her ne nam ve ad altında olursa olsun noktalivirgul.net websitesi haricinde kendisine ulaşılması ve kişisel bilgi, şifre veya özel sayılacak bilgileri paylaşması durumunda Noktalı Virgül 'ün hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul eder.

 

8. Yazılım Sorumluluğu ve Kullanım İhlali

Noktalı Virgül adı altında satışa sunulan tüm araçların kullanım sorumluluğu, satın alan kullanıcıya aittir. Noktalı Virgül  araçlarının kötüye kullanımında, hizmet sağlayıcı websiteler üzerinde vereceği zarardan Noktalı Virgül adı altında satışa sunulan araçlar sorumlu tutulamaz. Kullanıcı, Noktalı Virgül adı altında satışa sunulan herhangi bir hizmet ve aracı satın alarak, bu maddeyi kabul etmiş sayılır.

 

9. Bilgilerin Saklanması ve Güvenlik

∘ noktalivirgul.net websitesi üzerinden aldığınız tüm ürünlerde, Havale ve Kredi Kartı ile ödeme sistemi üzerinden ödeme yaparsınız.
∘  noktalivirgul.net sitesi üzerinde kredi kartı bilgileriniz saklanmaz.
∘  noktalivirgul.net sitesinden yaptığınız alışverişlerde, tüm ürünler için fatura kesilir. Kesilen faturanızın adresinize yollanması için, Firmamız tarafından belirlenen kargo ücretini ödemeniz gerekmektedir.
∘ Adınıza fatura kesebilmemiz için İsim, soyisim, adres, telefon, T.C. Kimlik numarası gibi bilgileriniz,  noktalivirgul.net üzerinde güvenli şekilde saklanır.
∘  noktalivirgul.net sitesi üzerinde saklanan bilgileriniz, adli makamlar haricinde, üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.

 

10. Alt Yapının Zorunlu Değişimi, Kaynakların Sonlanması

Noktalı Virgül altındaki tüm yazılımlar, hizmet verdiği sitenin/uygulamanın/web sitesinin alt yapısını kullanır. Alt yapısını kullandığı sitenin/uygulamanın/web sitesinin çözülemez değişimi (araçların engellenmesi, girişlerin engellenmesi), kaynaklarının çeşitli şekilde kullanımının engellemesi (site erişim engeli, ip blokesi, kullanıcı engellenmesi, kullanıcı profilinin yasaklanması), kaynaklarının sonlanması (sitenin/uygulamanın kapatılması, hizmetinin durdurulması) durumunda kullanıcı herhangi bir hak talep edemez, iade talebinde bulunamaz.

 

 

İşbu Sözleşme 10 (on) maddeden ibarettir. Üye olmak isteyen ve yazılımları kullanmak isteyen kişi işbu sözleşmenin tamamını okuduğunu, içeriğindeki tüm maddeleri kayıtsız şartsız kabul ettiğini ve onayladığını kabul, beyan ve taahhüt eder.